Druga EDK

Tak było w roku ubiegłym

231 osób wyruszyło w piątkowy (5 kwietnia) wieczór na trasę organizowanej już po raz drugi Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szli w milczeniu i samotności, oddając się rozważaniom na temat kościoła XXI wieku.

Całość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele NSPJ w Turku. Wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty, przyjęło Komunię świętą.

Podkreślić trzeba, że droga krzyżowa to nie pielgrzymka, ale indywidualna forma modlitwy. Na całej trasie obowiązywała zasada skupienia i milczenia. Uczestnicy szli samotnie lub w niewielkich grupach. Wszyscy byli wyposażeni w mapy z opisem trasy, ale sami musieli zatroszczyć się o orientację w terenie i bezpieczeństwo. Przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach przygotowano specjalnie oznaczonymi lampkami stacje drogi krzyżowej, gdzie czytano przygotowane rozważania. W drodze krzyżowej wzięli udział zwłaszcza ludzie młodzi.